Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Moje auto-moj hrad

Moje auto-moj hrad 16.01.2015 18:47 #89

  • Stenly NR
  • Stenly NR-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Zdravim,po precitani tejto stranky som sa zacal pohravat s myslienkou,co si pre pripad že sa vsetko pos...e nosit v aute?hmm?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Moje auto-moj hrad 17.01.2015 15:12 #92

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
Z mojho pohladu podla mojej situacie. To slovo "vsetko pos...e" ma velmi siroky zaber. Ale ak myslis tie najhorsie scenare. Ja tam s autom vobec. Menej zasob doma, inak sa spolieham na lesy.

V aute mam len zakladne veci, ked sa s nim niekde vyklopim a zapadnem .. Aby som sa z toho dostal.
Cize okrem zakladnej vybavy - vrece s pieskom .. neocenitelna vec, ked som zapadol. Tiez snehove retaze. Prip. by som este nejaku lopatu hodil. Ale tu "nudzovu" skladaciu.. Pri prvom pouziti sa mi zlomila :) Tak asi nieco kvalitnejsie.
Flasu s vodou - mimo slnka. Uz som bol raz tak dehydrovany, ze sa zisla. Mozno nejake trvanlivejsie nudzove potraviny, ktorym nevadi letne teplo. Vec na prerezanie pasu, deku, dazdnik a bundu... V zime chodievam vacsinou nalahko (z auta, do auta). Ked som mal kontakt so zvieratom. November, zima, sam, medzi dedinami. Teple oblecenie sa zide.. Baterka na svietenie. A hlavne nenosim telefon uplne vybity. Tam to u mna konci. Vykradnu ti nahodou auto a skoda drahej vybavy. Takisto v lete neviem, aka by bola trvanlivost potravin, alebo balenej vody, ked je auto rozpalene.

Otazka.. Ak bude pred kolapsom nedostatok benzinu, nepojdes nikam?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Moje auto-moj hrad 18.01.2015 18:22 #93

  • Stenly NR
  • Stenly NR-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Moze byt ale tazko si predstavit že sa vsetci rozbehneme do lesa na borievky :cheer:
Mozno by bolo dobre pre pripad nudze mat doma dostatocnu zasobu phm.ked uz pre nic ine da sa to vymenit za iny tovar.hm?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Moje auto-moj hrad 18.01.2015 19:30 #94

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
Borievky v zime :) Podla toho co sa ma stat. Ludia cakaju kolaps civilizacie. Ale uplne staci storocna voda ako sme mali v dedine, auto ti napr. kusok odplavi, plne blata ako mala suseda, vsetko znehodnotene - rovno na srotovisko. Pitne zdroje nefunkcne. Co by som dal vtedy za Sawyer, ktory mam teraz a pouzivam ho v lese, ci male zasoby balenych vod. Mosty v susednych dedinach strhnute, muselo sa chodit +20km, a ja som chodil do prace a cisterna s pitnou vodou, ked som bol v praci :)

Tym nechcem nikomu nic vnucovat. Kazdy ma ine moznosti vo svojom okoli ci odlisne schopnosti. Tiez pouzijem auto, ak to bude bezpecne (50-70L batoh dam do auta) + v ruke taska s tym co najdem. Zavisi co bude, ale ak nie, batoh a pekne po svojich cez lesy mimo "ciest" - za 4-5 dni som v inom state. Dalsia vec. V lese si vies skryt do zeme par ks vodotesnych 5-10kG boxov (so zakl.potravinami - sol, cukor, par kil fazule, ryze, nastroje, zosit, mapku, igelitove folie, maly kompas, nozik ci ine). Nemusis vlacit 200kG v batohu a vzdy ked sa ti minie box, v noci si zajst s prazdnym batohom po dalsi. A teda zahrat si geocaching bez GPS a Glonass (ak ich USA aj Rusko naraz vypnu).

Co vnimam ako chybu, ludia sa pripravuju len jednym smerom, namiesto toho, aby boli vsestranny. A tlacia tym smerom neskutocne peniaze, aby ta varianta bola dokonala. Nakoniec im to aj tak niekto ukradne, lebo to neubrania. Skor by chcelo v separatnej teme preberat rozne scenare hrozieb (od prepadnutia po ceste z prace, vojen, katastrof, po uplne kolapsy) a diskutovat ako by to rozni ludia tu od nas riesili.

Vies napr. si predstavit (vid. vojna v Bosne, ci obkluceny Donbas). Si v meste, zrazu je obklucene a cesty su "strazene". Ty s plnym autom, akurat sa ta niekto zbavi za to, ze si mu pripravil kopec "matrosu" na prezitie. Vratim sa k obklucenemu mestu. V panelaku neostanem. Tiez nepotrebujem jest borievky v lese. Ale podla takejto situacie prcham z tej zony prec, kym sa situacia neutrasie. Cez les, ci autom je to jedno,.. podla situacie. Ine scenare. Celoeuropska vojna a bude trvat 15 rokov.. Neviem si predstavit kolko zasob by som musel mal vo vidieckom sidle, a ake strelne zbrane aby som odrazil napr. vojensku kolonu (nie nejakeho zufaca co chce jest).

Nepotrebujem si chranit majetok, chcem len prezit. Zavisi od situacie. Ak bude len kolaps bez vojny a budu sa robit komunity, pridam sa budem robit profesiu, aby som zapadol. Ale su scenare, kde je "byt" v komunite rizikove.
Posledná úprava: 18.01.2015 19:33 od lubos80.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Moje auto-moj hrad 11.03.2015 10:53 #136

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Auto je veľmi nápadne, ľahko sa stopuje a likviduje, skôr na príťaž by som povedal... Môže nastať veľa prípadov:
Čo ak:
1.Mám auto doma, som doma
2. Som niekde v aute
3. Som niekde autom ale nedostanem sa k nemu
4. Som nútený zostať alebo bývať v aute

1. Buď viem kam pôjdem (málo pravdepodobné, neprejazdné cesty, neexistujúce komunikácie) alebo zostávam doma, alebo blízko domova a auto znepojazdním, spustím koleso, vyťahám palivo, olej, vyberiem baterku a výbavu, ak nezhorí, viem ho rýchlo spojazdniť, alebo ho zaparkujem niekam pod les a poslúži ako príležitostná krátkodobá skrýša.
2. Budem potrebovať jedlo a vodu na jeden deň, za ten čas prejdem pešo z mesta do mesta ale to dám aj na lačno
3. Prešiel ho tank, spadla naň budova, horí... som v hajzlu, mám len to čo mám pri sebe
4. Radšej nie, skôr či neskôr vás nájde znudený tankista alebo sniper s termoviziou... Myslím že u nás nehrozí zostať vysieť v aute 100km od civilizacie bez pomoci. Skôr by som sa zameral na bicykel. Ak mám niečo "lepšie" schopné jazdy po lese, za deň som v Poľsku bez hluku a potreby benzínu...
Tak že 30m paracordu, rezač pásov, 10MRE a tri nože vám v aute akurát tak zvýšia spotrebu...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes