Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Clanok o mre

Clanok o mre 09.03.2013 08:35 #25

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Pre tych ktory netusia co to je nech sa paci clanok o mre ....
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 07.11.2014 12:44 #54

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
MRE je dobrá vec :) Má dlhú životnosť a mnoho rôznych jedál takže netreba jesť stále dookola to isté no jediným takým malým problémom je veľkosť celého balenia.
To sa dá vyriešiť veľmi jednoducho tak že to čo by som potreboval vyberiem napríklad ako hlavné jedlo a čo by som vedel nahradiť odstránim napríklad ako príbor (v každom MRE je pribalený) ten by som vedel nahradiť nejakým vlastným a odolnejším na viac použití prípadne.

Ak nechcem nič vyhodiť tak len jednoducho si to rozdeliť povedzme do rôznych priestorov v batohu a využiť tak nevyužitý priestor a zároveň zbytočne nezaberieme priestor s celým MRE balením.

Existujú aj iné podobné varianty ako je americké MRE a aj lacnejšie ale napríklad Arpol výrobky ktoré by som asi ani nepriateľovi nedal. Keďže sa jedná o tie najlacnejšie tak samozrejme nemožno sa to odrazilo na celom produkte ktorý je takmer nejedlý. :sick:

Potom je tu dehydrovaná strava napríklad Travellunch ktoré váži minimum je skladná a existuje taktiež mnoho jedál dokonca aj vegetariánskych a rôzne zákusky a podobne no potrebná pri dehydrovanej strave je ako inak voda.

Dobrá vec je aj taká NRG-5. Je to dehydrovaná strava treba tiež vodu no malé balenie má dostatok energie a hodí sa mať jedno balenie v aute alebo v batohu. Nezaberá mnoho miesta no samozrejme niesú žiadne varianty.

No a je tu niečo aj od českej republiky výrobca Adventure Menu ponúka jedlá s ktorými však skúsenosti nemám no ide o jedlo ktoré používa samoohrev pomocou chemickej reakcie rovnako ako pri MRE no ide len o hlavné jedlo alebo zákusok ku ktorému nie je nič viacej ako napríklad pri MRE kde sú rôzne žuvačky, cukor, soľ, nápoje...

Cena MRE je pre niektorých vysoká a tak je tu ešte jedna možnosť a to je poskladať si vlastné MRE ;) s toho čo nájdeme v obchodoch a môžeme si vybrať každý to čo máme radi no a nakoniec to zrejme výjde lacnejšie no treba si uvedomiť aké potraviny tam dávame a ako dlho vydržia.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 21.12.2015 18:21 #248

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Pre Urban podmienky je MRE úplne zbytočná drahá blbosť si myslím. Pokiaľ človek ozaj nie je niekde v bojových podmienkach a ďaleko od civilizácie. Zároveň má tak či tak problém, lebo tých MRE si nevezme dostatok, ak by mal byť tak mimo čo i len 30 dní, tak je to niečo nereálne. Skutočne to je niečo len pre armádu. Ak by som teda niekde ostal trčať dlhšie, tak v baťohu by som chcel mať nejakú rýchlu energiu, tyčinky, keks, kreker, nejaký beef jerky, ktorý je lepšie kúpiť vo veľkom v nejakom obchode, lacnejšie to potom vyjde na kusy, vydrží dlho, ale nejaké bielkoviny to určite dodá, chia semiačka, používam ich dlho, majú trošku mínus, že môžu znížiť tlak, ale najlepší prenosný zdroj omega 3 a nejakých minerálov. Polievku do hrnčeku, kávu, čaj nejaký. žuvačky. Možno v likérke nejakú vodku. Samozrejme vodu. Potom mať stále v termoske horúcu vodu, priamo na ten teplý nápoj, alebo polievku. Termoska, ktorá udrží vodu horúcu tých 18 hodín určite. Teplý nápoj či jedlo dokáže mimoriadne posilniť psychiku a záleží najmä na psychike, čo človek vydrží a zvládne. A zvyšok je najlepšie domov kúpiť nejaké dlho trvajúce základné potraviny nespracované, potom nakúpiť konzervy, tie vydržia roky, ak sú neporušené, aj po tom, ako záručná doba vyprší. Na soľ nezabúdať, je to čosi, čo sa nikdy neskazí, dajú sa ňou vyčistiť zuby, a telo ju potrebuje vždy ako soľ. Popri obyčajnej soli, je dobré kúpiť do zásoby aj tzv. himalájsku soľ, len z toho dôvodu, že je bohatá na viaceré minerály, a najmä na železo, ktoré telo potrebuje ku krvotvorbe. MRE je pre mňa z hľadiska preppera hlúposť, a vôbec sa čudujem, že sa to v tejto komunite ešte stále toľko preberá. Môj názor je proste taký, že sú to vyhodené peniaze, pretože ak sa človek logicky zamyslí, je to nereálne. Videl som kadejaké postapo filmy, nikto tam nikdy nejedol MRE, ale obyčajné konzervy najskôr. MRE je blud, falošný marketing. Človek to nemá ako prakticky naozaj využiť.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 21.12.2015 18:35 #249

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Mysim ze hlavny nedostatok MRE je jeho cena. Teple jedlo bez ohna moze byt rozhodujuci faktor. Urcite by som MRE nezavrhoval. Osobne som co sa tyka zasob zastancom klasiky, ryza,fazula,konzervy,rybicky... Ale par MRE mam odlozenych katd tade, jedno vlacim zo sebou, aj v aute je to bez problemov. Ked mam zo sebou neustale nosit horucu vodu v termoske kvoli teplemu jedlo, tak MRE je logisticky na tom urcite lepsie. Svihnem to do baglu, auta a zabudnem. Za 2-3 roky ho odtial vyberiem,zozerem a vymenim za nove...
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 21.12.2015 18:50 #250

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Ako tak ti poviem, že mať horúcu vodu v termoske je tá výhoda, že to máš fakt rýchlo. Jednoducho vyberieš a zaleješ. Pollitrová termoska nie je taká záťaž. Ten liter vody by si mal tak či tak nosiť so sebou. Ja si to delím. Pol litra normálne na pitie, pol litra na teplý nápoj. Ak by som mal brať MRE plus vodu, asi by to bola väčšia záťaž. Ale to netreba. Jedlo si kúpim v meste na každom rohu niekde, preto je to v urban podmienkach nezmysel. Na rýchle doplnenie energie stačí ozaj to, čo som napísal, kým sa človek dostane domov, keď niekde ostane trčať. Samozrejme mať pri sebe sáčok čaju, to je minimálna záťaž, alebo balíček kávy. Človek ušetrí, ak by to mal niekde kupovať a čakať na to. Vyberiem termosku a mám to okamžite. Zároveň jeden sáčok polievky do hrnčeka je zas minimum záťaž. Nejaký keks, žuvačky, či beef jerky to človek necíti ani. Jedno MRE ti je nanič. Toto mi urobí rovnakú službu, ako jedno MRE. A nestrácam čas nejakou prípravou ešte. Asi tak. Preto pol litrová termoska u mňa vyhráva nad MRE. Už nepočítajúc to, že to vyjde skutočne zrejme lacnejšie.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 21.12.2015 18:56 #251

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Samozrejme, že to poviem tak, že je to kombinácia EDC a Get home bagu. Ani do Bug out bagu si nedáš dostatok MRE, ak by si sa potreboval niekam dostať, už na 7 dní by ti MRE bola veľká záťaž. Jednoducho, keď sa niečo poserie, potrebuješ kalorickú bombu, nejaké sacharidy, aby si sa premakal niekam. Ak sa budeš ponáhľať niekam, v noci urobíš oheň, zohreješ vodu, dáš do termosky, cez deň nebudeš mať možno čas rozrábať oheň, niečo ohrievať. Termoska ti to vyrieši okamžite. Máš niečo teplé, a posilní psychiku.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes