Beslan – poslední první školní den

beslan4Po celém světě, samozřejmě až na pár výjimek, je první září spojováno s nástupem zpět do školních lavic. Největší dobrodružství je to samozřejmě pro malé prvňáčky, kteří ať už ze zvědavosti, či z pocitu „teď je ze mě školák“ hltají atmosféru prvního školního dne plnými doušky. Vzpomínám si že roku 2004 jsem i já nastupoval opět do školy, ale popravdě, že bych se na něco extra těšil, to se říci nedá. Tímto vzdávám hold českému školství…. Ale jsou tu národy, kde pro rodiče, kteří vedou své dítě první den do školy, se stává tento okamžik životním milníkem. Nyní můžeme konkretizovat a přesunout se do severoosetského města Beslan, které je součástí Ruské federace, kde se právě mnoho prvňáčků, ale i ostatních dětí chystá do školy na velkolepou slavnost prvního školního dne.

Čítať Ďalej

Operace THUNDERBOLT - JONATAN

Official Mossad logoJe 23. Června 1976 a letoun Air France na pravidelné lince Tel Aviv – Paříž dosedá na runway v Aténách, za účelem doplnění paliva a vyzvednutí dalších pasažérů. Mezi nimi se nachází i manželský pár z Německa následovaný dvojicí Palestinců. 

Čítať Ďalej

Operace FEUERZAUBER

gsg Zdar Stalkeri.Dnes máme pre Vás niečo nové. Iné. Žijeme v pohodlnej dobe. Nič nám nehrozí. A už pekne dlho. Teda aspoň si to myslíme. V tejto sekcii Vám porozprávame pár krátkých  príbehov, ktoré sa naozaj stali, sú zdokumentované a odbornej verejnosti známe. A dúfam, že Vás tieto príbehy presvedčia , že moje predchádzajúce tvrdenia o bezpečnosti nie sú až tak úplne pravda. Zároveň chceme touto sériou vzdať hold všetkým SKUTOČNÝM policajtom, vojakom či hasičom. Majú hnusnú prácu, ale niekto to robiť musí, inak by sa náš svet podobal tomu , ktorého obrázky a videa denne vídame zo Sýrie,  Donbasu či Líbye. Zároveň by som bol rád ak by si hlavne mladšie ročníky Stalkerov uvedomili, že tí policajti či vojaci o ktorých si myslíte, že sú vypatlaný trotli a len  berú peniaze za buzerovanie ľudí , nie sú v spoločnosti pre srandu a už VOBEC nie sú zbytoční.(Podotýkam, že sám nie som policajt ani vojak :-) ) Všetky články v tejto kategórií budú v češtine, nakoľko je ich autor je spoza rieky Moravy a prišlo mi naozaj trápne to prekladať ... 

Čítať Ďalej

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes