Pár rád na prežitie

Čo si budeme hovoriť? Žijeme si ako prasce v žite, s klapkami na očiach. Máme doma teplo, elektriku, plyn, vodu. Keď začneme kašlať, zbehneme k lekárovi, ten nám dá antibiotiká. Keď vyhladneme, utekáme do Tesca, kúpime tonu kravín, zapneme televízor a prskáme na politikov. Ale nikdy ste sa nespýtali sami seba, či je to večné a či je v poriadku? Veríte, že sa o vás štát postará, keď...? Ťažko. Je to na Vás, spravte pre to niečo. Stačí začať a trochu premýšľať o svete okolo...

1. Vypnite televíziu. Nič tam nie je! Depresia, vraždy, zlodeji, kvázi celebrity po 10 plastikách, tupí športovci, muzikanti, ktorí nepoznajú stupnice, farboslepí maliari a podobné ptákoviny.

2. Čítajte. Web je famózne miesto plné informácii ako na to. Kupujte knihy o prežití, debatujte o nich. Napríklad, vedeli ste, že si doma dokážete z mlieka a octu spraviť vlastný plast, ako rúčku na nôž? A tam to je! V knihách, na webe.

3. Nadýchnite sa a začnite. Nenechajte sa odradiť tárajmi a hlupákmi, tvrdiacimi že ste cvok. Že robíte paniku a strašíte ľudí. To oni sú príliš hlúpi, alebo leniví, aby si uvedomili, že svet nie čo býval za čias našich otcov. Je to Váš život! A život Vašej rodiny.

4. Nachystajte si BOB (Bag out Bag). Evakuačnú batožinu, ktorá Vám pomôže prežiť prvé 3 dni, keď to príde. Ak neviete ako, pýtajte sa. Aj nás.

5. Prvé 3 dni zvládnete. Už ste Stalker! Už rozmýšľate ako my, ste pripravení starať sa o seba a blížnych. Teraz sa nachystajte na ďalších 7, 30, 60 dní. Postupne, ako vám to rodinná pokladňa dovolí. Voda, trvanlivé potraviny, lieky, základné lekárničkové sady.

6. Dajte dokopy rodinné dokumenty. Scany rodných listov, občianky, pasy, zbrojné preukazy, vodičský, aktuálne fotografie rodinných príslušníkov. Dajte ich na USB kľúč, SD kartu a majte vždy pri sebe.

7. Hovorí sa, že keď sa to poserie, je vždy zima a tma. Myslite na to! Baterky, čelovky, teplé oblečenie, malá piecka, staré peterky v pivnici, zásoby trvácnych potravín (obilie, ryža, fazuľa, sušené mlieko, cukor, atď.). Nie ste Rambo. Potrebujete jesť, spať. Pripravte sa.

8. Spravte si zbrojný preukaz, naučte sa strieľať a kúpte si zbraň. Kde je vôľa, je aj cesta. Spravte to v rámci zákonov štátu. Dá sa to, nie je to také ťažké, dokázal som to aj ja.

9. Majte plán, kde sa stretnete, ak sa niečo stane. Mobil je fajn, ale nemusí fungovať. Dohodnite si s rodinnou a priateľmi miesta a časy. Kúpte pár vysielačiek, sú lacné. Len Chuck Norris to dokáže sám, vy nie. Komunita je základ.

10. Nájdite ľudí ako vy. Stalkerov. Sú okolo Vás. Rozprávajte sa, plánujte, rozmýšľajte. Dohodnite, čo kto zabezpečí. Nájdite si team. Lekára, lovca, rádioamatéra, vojaka, záhradkára. Každý z nich je dôležitý. Buďte ústretoví, budete sa navzájom potrebovať. A určite so dokážete pomôcť aj v čase blahobytu, ktorý máme práve teraz.

Keď ste to dočítali až sem, zvládnete aj záver.

Pokiaľ začnem byť Stalkerom či Prepperom, čo sa zmení?
V najlepšom prípade sme investovali čas a peniaze do vecí, ktoré sú stále drahšie. Máme potraviny, lekársky materiál, antibiotiká. Všetko z toho bude zajtra drahšie. Investovali sme.
V najhoršom, sme zachránili život sebe, svojej rodine a priateľom.

Pri procese častokrát nájdeme nových priateľov, naučíme sa nové veci, získame kondíciu.

A ešte stále žijeme!!!

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes