Prečo budú preppery zomierať pri SHTF


colapsBohužiaľ, veľa prepperov či stalkerov bude zomierať v prípade SHTF. Označiť sám seba ako preppera, nie je zárukou, že prežijete, alebo že ste všetko vyriešili. V tomto príspevku budeme uvažovať o tom, prečo preppery zomrú pri SHTF.

Naším cieľom ako stalkera, je rozšíriť našu schopnosť prežiť. To je všetko, čo môžeme urobiť. Ale nezáleží na tom, koľko konzerv, nábojov či BOB-ov máme, nič z toho nezaručuje prežitie.

Bohužiaľ, v prípade kolapsu, veľmi veľká väčšina tých, ktorí nemajú záujem o pripravenosť, najskôr zomrie. Ale dokonca aj tí čo sa na to pripravovali, budú umierať. Nižšie sú 3 hlavné dôvody, prečo aj preppery zomrú pri SHTF.


Nedostatok zručností a odbornej prípravy

Väčšina prepperov sa úplne spolieha na svoj gear / vybavenie/ a zásoby na prežitie. To však v žiadnom prípade nezaručuje prežitie. Prvým problémom tohto spôsobu myslenia je, že všetko čo máme môže byť ľahko ukradnuté alebo zničené. Akonáhle je to preč, potom sa nemáme na čo spoliehať. Gear aj zásoby by mali byť vnímané len ako nástroje na uľahčenie prežitia, alebo na pohodlnejší život v zlých časoch.

Ďalším problémom je, že väčšina prepperov nevie, ako správne používať svoje vybavenie. Veľa prepperov má arzenál zbraní, ale nevie, ako správne používať ani jednu. Nikdy sa nevenovali žiadnemu bojovému umeniu, nestrieľali z luku, neboxovali, nezúčastnili sa žiadneho zbraňového kurzu a na strelnici boli dohromady 3x. A to ich v dôsledku bude stáť nielen ich život, ale aj život ich blízkych. No a treba si uvedomiť, že obrovské množstvo prepperov sa stali preppermi kvôli svojim rodinám či priateľom o ktorých vedia, že sa o seba postarať sami nedokážu.

V prípade SHTF bude spoločnosť bez právneho štátu a jeho ochrany. Najpravdepodobnejší nepriateľ budú bývalé ozbrojené sily štátu a gangy silných chlapov, čo budú terorizovať komunity či konkrétne osoby . Bitky a násilie budú bežať nekontrolovateľné, pretože nebude toho, kto by sa o to postaral. Ľudia budú ochotní zabiť pre konzervy.

prepper group 990x605Takže je dôležité mať určité zručnosti, napríklad prežitia-survivalu alebo taktické zručnosti. V scenári kolapsu skutočne prežijú a rozvíjať sa budú len tí, ktorí majú vedomosti. Áno, je ľahké sedieť doma celý deň v trenkách a sledovať videá YouTube o prežití a taktických zručnostiach. To nestačí. Musíte sa skutočne dostať von, a dať vedomosti do praxe.

Staňte sa členom streleckého oddielu, skúste nájsť miestnych kingov, ktorí vás môžu naučiť profesionálne brániť seba a Vašu rodinu. Môžete tiež nájsť kurzy na prežitie, ktoré budú užitočné. Dokonca aj organizácie ako je Červený kríž majú kurzy, kde sa môžete naučiť základy prvej pomoci. Existuje množstvo zdrojov, ktoré môžeme využiť na vybudovanie a rozvoj dôležitých zručností.

Nedostatok strategického plánu

Keď príde na pripravenosť, veľa z nás mávne rukou. Môžem to povedať z vlastnej skúseností. Keď som sa prvýkrát dostal k tomuto bodu, nevedel som, kde začať alebo čo robiť.

Výsledkom je, že mnohí z nás sú čiastočne pripravení v mnohých oblastiach namiesto toho, aby boli v dôležitých oblastiach pripravení na 100%. Desná veta, čo? :-) No pravdivá….. Bez plánu nikdy nedosiahneme nič. Aj architekti majú plán pred tým, ako začnú stavať dom. Bez neho by ta blbá budova proste spadla.


Väčšina stalkerov sa zameriava iba na scenáre totálneho kolapsu vo svojom strategickom pláne. Prvá vec, ktorú obyčajne robí novičok / ehm, nemohol som odolať :-) / , je že si naplní BOB a kúpi zbierku zbraní. V dôsledku toho sa stane obeťou vlastných predstav, a nebude schopný sa vžiť do iných scenárov, ktoré sú 100x pravdepodobnejšie. Jednou z takýchto hrozieb by boli prírodné katastrofy, či veľké priemyselné nehody. Namiesto toho, aby sme vynaložili všetky peniaze a zdroje na hrozbu ktorá sa pravdepodobne nestane, môžeme byť pripravení na závažnejšie a pravdepodobnejšie hrozby. Príklad: … Žijem v malom meste , do ktorého vedú len dve cesty. Severná a južná a obidve cez kopec. A vždy keď napadne sneh, je problém. Dva skrížené kamióny, a hotovo, 5-6 hodín sa z a do mesta nikto nedostane. V dobrých časoch, sa nič nedeje, ťažká pohoda, akurát počúvam poľských kamionistov ako prskajú do CB vysielačiek. Príde polícia, odťahovka a doriešia problém. Ale stačí malo, a miesto 5-6 hodín to môže byť 5-6 dni. A od zlých čias delí každú spoločnosť 5 teplých jedál. Ste na to pripravený? Máte na to plán? Dokážete prežiť bez obchodu z rožkami a tepla z teplárne pri – 20°C nejaké 2-3 dni? A aj 2-3 týždne? A prežije to aj Vaše 5 ročné dieťa?…. Premýšľajte!

Nedostatok vzťahov

Pri bosnianskom kolapse sa hovorilo, že najskôr zomreli tí, ktorí boli sami. Preto, že silní muži, ktorí sa zhromažďovali v skupinách, sa zamerali na tých, ktorí boli osamelí a slabí. Zobrali ich zásoby, ich výstroj a nechali ich mŕtvych.

Nepochybne existuje moc v číslach. 2 je lepšia ako 1. Táto skutočnosť sa nepopiera.

Stále sa veľa stalkerov rozhodne byť osamelými vlkmi. Veď je to cool, je to v každom dobrom postapo filme či knihe. Lenže pojem osamelý vlk, by mal brutálne odradzovať :-( . Osamelí vlci zvyčajne nežijú dlho.


Mnoho prepperov sa rozhodne neodhaľovať svoj životný štýl ani iným osobám. Je to pravdepodobne kvôli OPSEC. Je to obava, že iné prepperské skupiny, štát alebo proste badboys ich zamerajú v ťažkých časoch.

red dawn wolverines 2Takže v dôsledku toho, veľa prepperov bojuje s osamelosťou. Lenže my sme vytvorení ako spoločenské bytosti. Preto je dôležitá inštitúcia rodiny. Preto bola koncepcia komunity v blbých časoch taká rozšírená. Spoločenstvá budú loviť, žiť, nakupovať, variť a zhromažďovať sa, aby prežili. Lenže v dnešnej dobe sotva pozdravíme svojich susedov.

Často hovoríme o pravidle čísla 3 . 3 týždne bez jedla človek dá. Ťažko , ale dá. Dá 3 dni bez vody. 3 minúty bez vzduchu dáme asi všetci. Ale napriek tomu mnohí prehliadajú pravidlo "môžem prežiť len 3 sekundy bez nádeje." V scenári kolapsu, kde nemáte nič, alebo nikoho, budú myšlienky na depresiu a samovraždu mať živnú pôdu, a budú Vám stáť za chrbtom. Napriek tomu, ak stratíte všetko hmotné, ale stále máte rodinu a priateľov, prežijete...

Všetci sme obdarení znalosťami a zručnosťami v mnohých oblastiach. S najväčšou pravdepodobnosťou Vy, ktorý toto čítate, ste oveľa lepší v 90% oblastiach prežitia, ako som ja, ale zároveň ja som schopný vám pomôcť v tých 10% oblastiach, v ktorých nemáte skúsenosti. PRETO je dôležité mať komunitu.

Takáto skupina môže znásobiť Vašu schopnosť prežiť. V dlhodobej situácii prežitia budú ľudia musieť spolupracovať ako spoločenstvo a tím aby prežili.

Toto boli 3 dôvody, prečo aj preppery budú zomierať pri SHTF. Prosím, premýšľajte, učte sa a budujte tie správne komunity pre zlé časy, ktoré nám klopú na dvere….

Nápad a zdroj myšlienky:http://www.smartpreppergear.com

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes