Je čas zmien a smer, ktorým ideme nie je správny.

colapsKde sme teraz?

Povodne som sa nechcel k situácii tohto humbugu okolo koronavírusu vôbec vyjadrovať, ale prišlo na mňa množstvo dotazov za posledné 2 mesiace od priateľov, aj od takých od ktorých som to nečakal, a myslel som si že sú ako stalkeri či prepperi zrovnaní a v pohode.

A potom pár naozaj rozumných slov k tomu napísal aj prepperský guruSelco, tak tu máte niečo čo je mix Selca a môjho pohľadu, keďže Selcov postoj je viac globálny a jeho texty sú určené pre svetovú komunitu a mi tu predsa len máme pár odlišností..

Ale ponaučenie pre mňa a tento môj projekt menom „Urbanstalker“ je v tom, že nie len technickými vecami je stalker živí, ale sem-tam dáme aj nejaký ten článok o „duši“.

Žijeme vo svete, kde nás ovláda strach alebo sa snažia cez strach ovládať nás. Ak si odmyslíme všetky fakty, mýty a dohady o závažnosti tejto choroby čo nás kvári /COVID/ , zostáva len strach a my sme týmto strachom nútení konať.
Zo všetkých obáv (strach zo zdravia, z práce, z bezpečnosti ...) je strach z neznáma (budúcnosti) najväčší a najnebezpečnejší.
My ako prepperi či stalkeri by sme mali byť na to pripravení a mali by sme žiť a konať aj pod hrozbou neznámej budúcnosti. Veď sa tomu venujeme neustále.
Ale je tu zmena. Táto premisa sa šíri po celom svete a keď sa už aj obyčajní ľudia čo sa našim veciam nevenujú vôbec začínajú báť z neznámej budúcnosti, môže byť celkový obraz odlišný. Diametrálne.

Jednotlivec nie je nič.

V mene zdravia, bezpečnosti a ochrany od štátu sa jednotlivé osoby stávajú irelevantné. Vy alebo ja sme nepodstatný, ak sme vykreslený napríklad ako zdravotné alebo iné riziko pre komunitu. Naše práva v podstate zanikajú. Ak nás vykreslia ako zdravotne riziko dostávate sa „takmer“ na úroveň teroristu, a tak s nami aj budú zaobchádzať a naše práva už neexistujú. V časoch vyhlásených epidémií, výnimočných stavov a podobne dokonca ani ústavne!!!
Nielen že stratíte svoje práva, ale budete verejne vykreslení ako hrozba. Budete opísaní tak, že vás vaši vlastní susedia budú loviť ako zver, budú vás udávať orgánom a budú s nimi aktívne spolupracovať na vašej eliminácii. Zatiaľ len spoločenskej…..
Ide ale o to, kto rozhoduje o tom, kto je terorista alebo zdravotné riziko, a kto kontroluje ľudí ktorí tieto rozhodnutia prijímajú a vykonávajú.

Veľký vodca

Každé ťažké čas majú (a mali) vodcu. Poznáte to. „Zlé časy plodia silných mužov. Silný muži plodia dobre časy. Dobré časy plodia slabých mužov. A slabý muži plodia zlé časy.“ A pravé teraz sa nachádzame na konci dobrých časov a hľadíme do tmy. Niekedy celý systém funguje tak, že vodca nie je taký dôležitý. Niekedy sa v ťažkých časoch objavili veľké postavy a niesli celého "ducha" národov dobrým smerom.
A niekedy sa objavia, no "falošní vodcovia".
Mnohokrát sa objavili skrze svetovú históriu, "silní vodcovia", ktorí viedli svoje národy manipulatívnym spôsobom k ťažkým dobám. Usmerňovali svoje pocity, aby dosiahli svoje vlastné sny. Premenili svoj sen v to, čo považovali za "národný/či svetový/ sen".
Adolf Hitler viedol svoj národ (veľmi zjednodušene) od čias národnej katastrofy, obrovskej nezamestnanosti, verejné hanby a všeobecného sklamania až k okamihom, keď pod jeho vedením väčšina jeho krajiny schválila vyhladenie celých národov tým, že to dobrovoľne urobili alebo zatvárali oči.
Tento konkrétny príklad je pre mňa trošku veľký a komplikovaný na to, aby som to vysvetlil, nechcem zabŕdať do politiky ani histórie, ale ide tu o to, že nemôžete podceňovať skutočnosť, že zúfalí ľudia môžu byť vedení zlým smerom (manipuláciou) celkom jednoduchým spôsobom.
Bežní ľudia môžu robiť veľa nepredstaviteľných vecí, keď existuje správna kombinácia "skutočného vodcu", strachu a zúfalých časov.
Dúfajme, že budeme mať viac skutočných vodcov ako "skutočných vodcov".


Vy (na osobnej úrovni)

Som presvedčený , že oveľa väčšia pozornosť musí byť venovaná vašej vlastnej "miestnej" úrovni alebo malému okruhu. Ale nechápte ma zle, oplatí sa vedieť o väčšom zábere včas. O tom čo sa deje v štáte či svete, pretože sa jedného rána môžete prebudiť v spoločnosti, ktorá vyzerá ako niečo z Orwellovej knihy. Ale to neovplyvnite . Ale svoju komunitu áno.

Na miestnej alebo osobnej úrovni je v posledných niekoľkých mesiacoch medzi ľuďmi zjavných pár zmien. A nie dobrých. Viete o čom hovorím sami. Bonzovanie, strach, nenávisť, podozrievavosť, opatrnosť. Nie je to nič nové, stále to tu bolo, ale vidíte ako malo stačí na to aby nálepka kultúry, civilizácie či spolupatričnosti začala pomaly a nenápadne odpadávať.
V skutočnosti je znepokojujúce, že tieto zmeny sú viditeľné aj u mnohých ľudí, ktorí by mali byť pripravení a nad vecou, pretože sú stalkeri. Dôležité je tu pochopiť, že toto všetko (bez ohľadu na to, ako ťažké sa to momentálne zdá), nie je nič v porovnaní so situáciou, ktorá by mohla nasledovať.
Začíname si uvedomovať celý rad dôsledkov toho všetkého (ekonomických aj spoločenských) po celom svete a nikto si nie je istý, ako ťažké to môže byť a kam až to môže viesť.

Pamätajte na týchto 5 vecí.

Chcel by som zdôrazniť veci, ktoré by sa v nasledujúcom období mohli stať veľmi dôležitými:

1. Systém je krehký a zvyčajne poškodený. Postará sa najprv o seba. Na vás sa vykašle, ste irelevantný. Nedôverujte mu slepo. Nehovorím, že systém je nutne váš nepriateľ, ale hovorím, že mu nedôverujete absolútne.
2. Je čas byť sebestačný, sebestačný v potravinách, energiách a hlavne psychicky odolný, ako je to len možné.
3. Teraz viac ako inokedy buďte ticho ohľadom toho, čo pripravujete, ako pripravujete a kde to pripravujete. Verejne buďte ako väčšina ľudí okolo vás – vystrašený a neistý. Systém aj ľudia sa dívajú.
4. Nadväzujte kontakty, poznávajte ľudí, nájdite rovnako zmýšľajúcich priateľov o ktorých sa môžete oprieť, ak sa situácia zhorší.
5. Nedôverujte slepo médiám. Skúste nájsť a sledovať svoje vlastné zdroje informácií.


A na záver.

Ak sa vám zdá tento post mierne paranoidný, tak dúfam že mate trošku pravdu. Ale veľmi neverím :-D . Ale si uvedomte na akom webe sa nachádzate, a ako a prečo ste sa sem dostali. Čo vás sme priviedlo? Ak je to strach, tak to je zle. Dôvod podobných postov bola, je a vždy bude láska. Taká tá najobyčajnejšia láskavá starostlivosť o svoj kúsok sveta, svoju rodinu, svojich priateľov. Spraviť to čo dokážete spraviť, aby bol váš svet okolo vás spravodlivejší a správnejší. Aby nikto nehladoval, nikomu nebola zima, aby nikto nebol chorý a hlavne aby nikto vrátane vás nemal strach. Aby bol šťastný. Záleží na Vás. Vy tvoríte svet okolo seba. Nikto iný to nespraví. Aj keď sa dívame do tmy, nie je večná.
„ Kto najviac hľadí do tmy, bude prvý kto v nej zbadá svetlo.“ Dmitrij Glukovskij Metro 2033
Zostaňte silní stalkeri!

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes