Typy prepperov či survivalistov

sur-preČo si budeme navrávať. Už len to, že čítate tento článok Vás radi medzi nás. Medzi prepperov, survivalistov, bushcrafťakov a inú podobnú háveď, ktorá je presvedčená že je potrebné v dnešnej dobe vedieť aj iné veci ako derivovať, poznať mená hercov, či poznať výšku HDP Botswany.

Trošku odľahčíme tému, a tento post považujte „funny“ či „mimo graf“. Snaď sa nižšie najdete :-)

 

1. Osamelý vlk

lonewolfmcquadeDrsoň najdrsnejší. Nepotrebuješ nič, čo neodnesieš. Máš svoj bagel, pušku a luk. Za pásom kukri a Glocka. Vystopuješ srnu, medveďa dáš dole nožom, vlka uštveš behom. Do práce chodíš zásadne v maskáčoch, vždy máš pri sebe 3 nože. Čistý survivalista. Týždeň prežiješ na korienkoch, oheň zakladáš výnimočne v zime, aby si roztopil ľad na vodu. Neveríš vláde ani kolegom. Si presvedčený, že zvládneš všetko, nepotrebuješ žiadny plán. Si sám proti všetkým, si Lone Wolf, drsnejšia verzia Chucka Norrisa a začínaš mať strach z vlastných schopností.....

2. Škrečok

Hromadíš doma všetko. Ryže 300 kg, 50 litrov oleja, všetky možné konzervy, cestoviny. Máš 5 vysielačiek a 100 bateriek do nich. Máš doma sklad, všetko 2x, vedieš si FIFO účtovníctvo. Pobiehaš po mega-marketoch a nakupuješ v množstevných zľavách. Máš 500 balíkov toaleťáku a 100 balení SAVA. Pod posteľou sa ti hromadia sardinky a fazuľové konzervy. TY prežiješ či prežuješ aj z rodinou 24 mesiacov z vlastných zásob.

3. Guru

zasobyPobláznil si celú rodinu, všetkých priateľov aj známych. Pri rodinných stretnutiach je jedinou témou Post-Apokalyptické prežitie. Všetky deti do 15 rokov veria každému Tvojmu slovu a ich rodičia sa k nim pomaly prikláňajú. Priateľka sestrička pre Teba zháňa antibiotiká, kamoš na záhrade pre Teba začal pestovať sliepky a zakopáva zásoby. Tvoja komunita prežije, nech by to stálo čokoľvek. Pomaly prestávaš chápať ľudí, čo sa k Tebe nechcú pridať a pokladáš ich minimálne za divných a trošku duševne pomalších.

4. Lovec-zberač

Nechápeš tú paniku okolo. Veď les Ti predsa dáva všetko čo potrebuješ. Z bežnej prechádzky v lesoparku sa vrátiš najedený a vo vrecku máš veveričku, ktorú dáš na večeru doma deckám. Dokážeš loviť kameňom, prakom, lukom, kušou, nožom aj puškou. Ulovíš čokoľvek a kdekoľvek. Poznáš topinamburu, židovskú čerešnu, kozonohu. Vieš kde rastú lopúchy, bodliaky aj lesné jahody. Oheň zakladáš zasadne kresaním pazúrika. Prestávaš komunikovať z kolegami a Tvoje výrazové prostriedky sa zbehli na uuhh a grrr.

5. Sedliak

Presťahoval si sa na dedinu, alebo kúpil 50 árovú záhradku. Máš nasadené zemiaky, fazuľu, hrach, žito aj kukuricu. Po dvorčeku Ti behá 30 sliepok a v potôčiku gagoce 30 husí. Vajciami momentálne zásobuješ celú širšiu rodinu a Tvojich 10 kôz dáva 30 litrov mlieka. Rozmýšľaš či prikúpiš koňa alebo kravu. Stodola je plná úrody a vlastnej múky máš tonu. Jediné čo kupuješ z potravín je soľ.

6. Para-vojak

trezorSi členom streleckého klubu, klubu vojenskej histórie, pravidelne hrávaš airsoft, zúčastňuješ sa všetkých pretekov v IPSC a LOS na Slovensku. Tento rok si už ulovil jeleňa a dva lanštiaky. Máš všetky možné zbrojáky a doma trezor na 10 zbraní. Odhadom máš 10.000 kusov nábojov všetkých možných ráži a 5 pušiek, ktoré každý večer skontroluješ a každý tretí deň utekáš na strelnicu aby si vyskúšal nejakú inú. Máš partiu podobne zmýšľajúcich priateľov a ničoho sa nebojíš. Veď ste ozbrojený a nebezpečný.

Určite som na na nejakú tu skupinku zabudol. Ale keď to takto zosumarizované čítate, je to samozrejme smiešne, že. Problém je ten, že by ste sa mal nájsť v každej tej skupinke, a ešte v niekoľkých ďalších. Najdôležitejšie však je, aby Vám to neprerástlo cez hlavu ani v jednej kategórií. Nezabúdajte na svoju rodinu a priateľov na úkor Vašich príprav WTSHTF. Spríjemnite im každý deň, keď môžete byť spolu a šťastný. Čím viac sa toho však o živote bez luxusu, ktorý Vás momentálne obklopuje naučíte, tým menej vecí Vás môže prekvapiť a budete lepšie pripravený na …...no na život, vesmír a vôbec.

 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes