Nože Kizlyar

kizlyar-logoadjNepredstavujeme často nejakú firmu v našom portfóliu produktov, ale pre tentokrát chceme spraviť výnimku. Ruská nožiarská firma Kizlyar si to podľa nás naozaj zaslúži.Hlavnou oblasťou činnosti spoločnosti KIZLYAR je výroba chladných zbraní, nožov rôzných kategórii a suvenírov .Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne v súlade s tradíciami kaukazských majstrov minulých storočí.

 

Spoločnosť nesie názov podľa mesta Kizlyar v Dagestanskej republike, kde aj spoločnosť sídli. Dagestan patrí medzi kaukazské republiky Ruskej federácie. Susedí s Čečenskom. Republika sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Od nepamäti je Dagestan známy svojim umením a to umeleckým spracovaním kovu a dreva, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní, ktorá má obzvlášť bohatú históriu. Oficiálne dokumenty o výrobe zbraní v oblastiach Kubač, Kumuch a Kazaniste siahajú do 16. a 17. storočia.

Ául Amuzgi bol výrobcom vychýrených čepelí pre výrobu kindžalov a kaukazských šablí. Susedná osada Chabruk vyrábala od 18 storočia strelné zbrane. Nakoniec boli všetky polotovary zbraní mnohorakým spôsobom finálne zdobené v dedine Kubači. Dagestanské vzory "tutt" a "marcharaj" zdobili nielen pošvy a rukoväte zbraní, ale používali sa v zlatom prevedení na najkvalitnejšie čepele šablí.

korshun3Históriu výroby v meste Kizlyar znovu obnovujú traja nadšenci, a tým nanovo oživujú bývalú slávu a tradíciu starých dagestanských majstrov zbrojárov. V súčasnej dobe je Kizlyar s.r.o. jedným z najväčších výrobcov nožov v Ruskej federácii. Priame obchodné vzťahy s viac ako tisíc predajcami dávajú možnosť ponúknuť svoju produkciu širokému okruhu záujemcov vo všetkých regiónoch Ruskej federácie. Zvýšený dopyt zahraničných klientov umožňuje výrobcom v posledných rokoch zvyšovať zahraničnú produkciu. Značná časť produkcie nožov a šablí putuje do zemí s bohatými nožiarskymi tradíciami napr. do: USA, Nemecka, Rakúska, Austrálie . V susedných krajinách bývalého Ruska fungujú distribučné organizácie, od ktorých majú občania Arménska, Gruzínska, Ukrajiny a Kazachstanu možnosť odoberať výrobky značky Kizlyar.

S prihliadnutím k tradícii Kaukazských majstrov zbrojárov minulej doby, našla manufaktúra svoj osobitný, v mnohých krajinách a kontinentoch sveta uznávaný štýl, čo potvrdzuje aj svojim členstvom v Asociácii Národných umeleckých remesiel Ruskej federácie. V súčasnej dobe sa manufaktúra orientuje ako na produkciu tradičných kaukazských zbraní, tak na výrobu súčasných nožov, za použitia moderných technológií a materiálov. Rokmi overená kaukazská tradičná technológia výroby bodných a rezných zbraní umožňuje nožom v klasickom štýle, ako je napríklad lovecký nôž Škorpión, Berkut, Steinadler (berkut), Khazar, Terek, Taiga a turistickým - Drofa, Fazan, Auerhahn (gluchar), Hai, Gurza 2 a ďalším, byť na vrchole popularity na všetkých kontinentoch sveta. Technológia ,,full tang" pri montáži rukoväte na čepeľ umožňuje dosiahnuť maximálnych pevnostných kvalít noža. Prednosť pri výbere materiálu rukoväte má kaukazský orech. Po jeho ručnom opracovaní nasleduje napúšťanie špeciálnymi látkami.

Výrobou exkluzívnych nožov orientovaných na najnáročnejších zákazníkov sa zaoberá pobočka v St. Peterburgu. Entuziazmus a energia mladého riaditeľa v spojení s umením absolventov Muchinskej vyššej umeleckej akadémie dovoľuje vyrábať veľkolepé umelecké diela, na ktoré môžu byť ich budúci majitelia právom hrdí. V manufaktúre prebieha neustála obnova zariadení čo umožňuje neustále zvyšovať kvalitu výrobkov. Produkcia manufaktúry sa stala v rokoch 2001 až 2003 držiteľom certifikátu "100 najlepších výrobkov Ruska" a v roku 2004 na výstave IWA v Norimbergu I. miesto v obore "najlepší umelecky zdobený nôž"

stalker2V súčasnej dobe spoločnosť Kizlyar je považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Výrobné priestory sa rozprestierajú na ploche viac ako 3 500 štvorcových metrov a spoločnosť zamestnáva dnes už v nepretržitej prevádzke viac ako 300 zamestnancov.

Čepele sú vyrobené z ruských nerezových, uhlíkových a v neposlednom rade vysoko kvalitných damaškových ocelí vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X13. Po zakalení na tvrdosť 56 - 58 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti.

Pri výrobe sú používané najmodernejšie technológie v kombinácii s tradičnou ručnou prácou, čo umožňuje ponúkať spotrebiteľovi jedinečný produkt a to či už sa jedná o moderné alebo tradičné výrobky.

 

Nech sa páči, vyberte si....

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes