EDC kit II.

imagesTakže sme si minule prebrali základ pre EDC. Nôž, svetlo, multitool, zapaľovač. Drobnosti ako mobil peňaženka, kľúče neriešim aj tak ich mate vo vreckách.  Tak teda pokračujme daľej...

 

 

5. Zbraň

Áno určite, pokiaľ ste majiteľom zbrojného preukazu skupina „A“ je to jasne. Pištoľ 9mm a aspoň jeden náhradný zásobník na  opasok alebo pod pazuchu, podľa osobnej preferencie. Výberu tej správnej zbrane v kalibri 9mm pre stalkera sa určite ešte povenujeme v budúcnosti. Ale typ nie je  až taká priorita.
P45 50be0b1b62639

Ale týmto sme v podstate naplnili obsah vreciek, opasku  a musíme sa poobzerať po niečom, v čom môžeme zvyšok nosiť. Isteže by sa dalo ešte niečo zavesiť na opasok, ale nie ste Batman ani policajt a nikto z nás predsa nechce vyzerať ako pako v bežnom živote.

V podstate máme možnosti dve či tri. Pokiaľ  ste biely límec, tak musíte zladiť  nejakú tú tašku k Vášmu outfitu.  Na trhu je obrovské množstvo tašiek, messenger bagov  či iných podobných vecí aj keď miestami za hriešne peniaze.  U nás máme skvelého výrobcu menom Falco s.r.o. Pokiaľ ste športový typ a v práci Vám to tolerujú, t.j. nikoho to nezaujíma , športová taška či ruksak je super. No a na záver úplná paráda. Móda nám praje, takže malý taktický 20-30L batoh dnes nikoho neprekvapí, a neexistuje nič dokonalejšie ako toto. Každý kto bol na vojne a mal na jednej strane masku ,atom bordel, sumku a na druhej malú poľnú a mal s tým prejsť n-kilometrov vie , že je to peklo. Messenger bag či nádherná kožená brašňa / reminiscencie na „Muž z koženou brašnou nesmí projít J“ /  je neporovnateľná z baglom za par € na chrbte. Takže naše odporučenie je malý taktický ruksak , ak to nie je možne tak kvalitná taška, ktorá môže mať tu výhodu , že v nej je možné nosiť aj zbraň v situáciách, keď je nemysliteľné mať ju na opasku  a stále je v podstate po ruke.

batoh

6. Náboje

Ste už v situácii že máte zbraň a nejakú tú tašku. Je celkom logické  do nej prihodiť 50ks/jedna balenie za 10€/ nábojov. Aj keď uznávam, toto už hraničí z celkom rozvinutou paranojou, že.

9mmbarnaul

7. Lekárnička

Malá bojová lekárnička zo škrtidlom, s nejakým tým kompresom, obväzom,  antiseptikum, lekárske rukavice. Brufén, Reasec .Ak ste odvážny alebo vzdelaný tak skalpel a nejaké to chirurgické šitie.

lek

8. Okuliare

Dokonalosť sú strelecké z UV filtrom. Pokiaľ nie ste zvyknutý mať okuliare vždy pri sebe tak aspoň do EDC či BOB –u na 100% patria. Bez očí ste po prvé stratený a po druhé bezočivý, že...

okul

9. Voda a jedlo

 Ak máte taktický batoh tak doň šupnite camelback, ak nie PET-ku vody. Je to 1,5kg navyše ale verte že ju raz oceníte.  Jedno MRE,čokoláda,Horalka.

menu

10. Orientácia

Kompas a mapa 20-30 kilometrového okolia. GPS je super, ale nemusí sa vždy hodiť. Navyše dnešné telefóny sú vybavené GPS. Skúste ale do nich nahrať offline vojenské či topologicke mapy.

mapa

11. Drobnosti

Všetko ostatne sú drobnosti. Nahádžte si tam po čom Vám srdce piští od rybárskych háčikov, cez firesteeli,pončá  až po lepiace pásky. Je to už len na Vás. Ale tých prvých 10 bodov majte po ruke vždy, keď sa vzdialite od svojej rodiny, domova či svojho BOBu a zásob viac ako na hodinu. Hodina autom v prípade núdze budú kľudne 1-2 dni.

Tak si to zhrňme z oboch častí: Nôž, svetlo, multitool, zapaľovač, zbraň, strelivo, lekárnička, okuliare, voda a jedlo, mapa. 10 vecí. 10 jednoduchých vecí s ktorými  sa dokážete dostať k svojej rodine, ktoré Vám pomôžu prežiť a byť tam, kde je Vás treba. Nestojí Vám to za to? 1-2 kg navyše. Bežne zo sebou vláčite 5kg notebook ktorý Vám je často úplne naprd/jasne, Facebook je dôležitý/ . Skúste sa nad tým predsa len zamyslieť.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes