SHTF Prvá pomoc: Keď zabijú malé ranky

steri stripZdar Stalkeri. Dnes mám pre Vás ďalší preklad od Selca. Nech sa páči.-Autogen
Bol som zavolaný, aby som skontroloval chlapíka, ktorý bol poriadne rozbitý pár chlapmi. Muž, ktorý ma pozval, mi ponúkol, že ma predstaví nejakému týpkovi, ktorý mal prepojenie s pašerákmi, takže môžem získať lacné veci, teda ak by som pomohol tomuto chlapcovi.

Čítať Ďalej

Prvá pomoc TCCC III.

Tactical combat casualty care logoPo krátkej prestávke sa znovu dostávame k TCCC. V tomto článku sa budeme venovať písmenu R – Respiration z algoritmu MARCH, čo značí ošetrenie poranení, ktoré bránia fyziologickej aktivite pľúc - rozpínaniu, pričom dnes sa zameriame konkrétne na pneumotorax.

Čítať Ďalej

Prvá pomoc TCCC I.

Tactical combat casualty care logoV tejto minisérií si predstavíme úplne základy prvej pomoci v bojovej situácií, ale aj v každodennom živote. Informácie v tomto texte sú výhradne orientačné a neručím za neúspech, alebo ublíženie počas ich aplikácie v reálnom živote. 

Čítať Ďalej

Prvá pomoc TCCC II.

Tactical combat casualty care logoV dnešnom diely si preberieme nasledujúce písmeno nášho algoritmu MARCH, teda A –airway. Zaistenie dýchacích ciest je jeden z najdôležitejších úkonov počas prvej pomoci. Existuje mnoho spôsobov ako tento úkon vykonať a my si dnes niektoré z nich predstavíme.

Čítať Ďalej

Liečivé rastliny – choroby obehovej sústavy


9Obehová sústava má za úlohu rozvádzať krv a v krvi rôzne prepotrebné látky. Jednou z nich je napríklad kyslík. Podľa toho, či krv obsahuje veľa kyslíku, alebo veľa oxidu uhličitého, hovorím, že je krv okysličená, alebo odkysličená. Samotná výmena plynu v krvi prebieha v pľúcach pomocou difúzie (samovoľné miešanie). Obehovú sústavu tvorí srdce a cievy, ktoré môžeme podeliť na tepny, žily a vlásočnice. Zaužívané tvrdenie, že tepny vedú okysličenú krv a žily odkysličenú, je MÝLNE (žila, ktorá ide z pľúc do srdca vedie okysličenú krv). Presná charakteristika je taká, že cievy, ktoré vedú krv DO srdca sú žily, a tie, ktoré vedú krv ZO srdca sú tepny. 

 

Čítať Ďalej


Notice: Undefined variable: app in /home/aw020400/www_root/stalker/templates/yoo_nite/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12

Notice: Trying to get property of non-object in /home/aw020400/www_root/stalker/templates/yoo_nite/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes