Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Vzor 58

Vzor 58 17.02.2013 19:31 #8

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Osobne si myslime,ze to najlepsie co je mozne vlastnit pre nase potreby, pri dodrzani litery zakona.
Je to stale zbran nasej regulernej armady,streliva je v nasich skladoch zrejme milardy kusov.
Zakladne info:
Kaliber 7.62 x 39
Dlzka 845 mm
Vaha: 2.91 kg nenabita. 3.59 kg nabita
Ucinny dostrael cca. 300m

Kto nevie co do toho cakat, nech sa paci Vz. 58
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzor 58 31.08.2014 10:24 #45

  • patrik
  • patrik-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 3
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
vyzera to super ale co je konkretne potrebne aby som mohol vz.58 vlastnit z pohladu legislativy konkretne? je povolene vlastnit samopal? nemam vela info ohladom tychto zalezitosti ,preto sa pytam ;-)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzor 58 31.08.2014 18:22 #48

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Zbronjny preukaz skupiny E, sportova strejba. To je vsetko. Stat sa clenom sportoveho oddielu a poziadat o vydanie prekuza, spravit skusky .
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzor 58 28.11.2014 21:18 #61

  • tibor
  • tibor-ov Avatar
autogen napísal:
Zbronjny preukaz skupiny E, sportova strejba. To je vsetko. Stat sa clenom sportoveho oddielu a poziadat o vydanie prekuza, spravit skusky .

Autogen, myslim, ze sa mylis. Samopal vz. sa58 sa radi medzi vojenske, samocinne zbrane- kategoria A, cize zakazane. Pouzivat ich smu len ozbrojene zlozky SR.

Ak si ho ale das odborne upravit tak, aby sa radil medzi samonabijaciu palnu zbran, teda kategorie B, ktora podlieha povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti. cize potrebujes zbrojny preukaz podla toho, kde chces zbran nosit a na ake ucely.

Ak chces mat doma "samopal" bez zbrojneho preukazu, musis si kupit upraveny na expanznu zbran alebo znehodnoteny. Podmienka je vtedy len vek 18 rokov :).

Vsetko vies najst v Zakone o zbraniach a strelive, konkretne druha cast, § 3 - 7. :)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzor 58 29.11.2014 07:06 #62

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Urcite nie :-)
Na svk sa predava vz.58 aj s oficialnout upravou ako samonabijacia gulovnica preve pre sportovu strelbu. Jedini rozdiel je ze ma puskarom oficialne znemoznenu strelbu davkami.

Nastuduj si rozdiel medzi samocinou a samonabijacou puskou. ten zakon som nedavno vedel naspamat.Je pravda ze som uz co to zabudol, ale toto nie :-)
Ver mi mam, jeden oficialne doma. Mozme Ti poslat jeho fotky aj fotky zbrojnej karty k nemu :-). A bolo presne tak ako som napisal.
Ides na PZ, poziadas o nakupne povolenie na vz.58 v samonabijajcej uprace, kupis ho , prihlasis a hotovo.
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzor 58 29.11.2014 11:51 #63

  • tibor
  • tibor-ov Avatar
noo ved prave o tom som pisal :).. Patrik sa pytal, ci si môze kupit samopal vz. sa58 - no nie, nemôze, pretoze bez upravy na samonabijaciu zbran je to automaticka, cize samocinna- kategoria A..

Patrik sa pytal na legislativu, tak som mu to chcel priblizit. mam taky pocit, ze si moju odpoved neprecital celu
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes