Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Akú sekeru?

Akú sekeru? 21.01.2015 08:54 #96

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
S ohľadom na bežné nosenie do lesa, aby niečo vydržala a nebola úplne nepoužitelná. Čo by ste doporučili?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú sekeru? 21.01.2015 09:04 #98

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Myslim nejaky fiskar posluzi super. Pokial nieco lepsie tak potom nieco ako Hultafors. Mne sa na bezne nosenie do lesa osvedcil najviac velky kukri.Aj noz, aj sekera ....
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú sekeru? 26.01.2015 19:40 #113

  • Stenly NR
  • Stenly NR-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ja poskulujem po patriot, akj ked uznam ze tam skor hra image www.mountfield.sk/sekery-patriot oskusane sice nemam ale bude to *- fiskars
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú sekeru? 26.01.2015 20:30 #115

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
Teraz sme testovali na utulni nove prirastky. Macetu s pilkou Gerber, skladaciu pilku Husqvarna 220mm, a sekerku Fiskars X5. Okrem toho tam bola este chatova tazka sekera, a velka rucna pila. Budem teda pisat moj pohlad :) Sekerka X5 ma trosku sklamala. Celkom namahave bolo sekat 5-7cm hrube konare na ohen. Cakal som, ze to pojde lahsie:). Ale zas je v batohu velmi skladna. Velmi prijemne ma prekvapila skladacia pilka. Pilenie bez akejkolvek namahy. Dokonca aj hrubsie drevo (do 15 cm). Maceta bola fajn na tensie vetvy. Velka sekera, ci velka pila - mali tiez svoj vyznam, ale opat to bolo celkom namahave.
Pre moju mobilitu mi teda vyhovuje kombinacia skladacia pilka (Husqvarna, ci Fiskars) + mala sekerka (napr. tato X5). Solo sekerka moc nie, solo pilka tiez nie. Su cinnosti, kde pilka sekerku nenahradi. Resp.ta pilka usetri kopec "energie" oproti sekaniu.
Posledná úprava: 26.01.2015 20:49 od lubos80. Dôvod: 220cm => 220mm
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú sekeru? 02.04.2015 15:31 #153

  • xander711
  • xander711-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 7
  • Dostali ste poďakovanie 1
  • COM_KUNENA_KARMA: 3
zas ide o to ,na co sekeru?
ak chodíte ako ja na tyzdnovky do lesa zide sa,na kratsie pobyty staci skladacia pilka a pevny noz na pripadny batoning
skúšal som sekery aj s drevenými poriskami nejaké,ale pri dlhších pobytoch mimo civilizácie sa stávalo,ze praskli či vypadávali poriská tak som nosil zachranarsku s ocelovym .
Fiskarsku som mal jednu a umelina mi praskla,takze tuto uz nie.
Spominate tu BG vyrobky-velka nekvalita -cepele su zatavene v plaste velmi plytko a plast malo kvalitny.vyzeraju dobre,ale to je vsetko.


obr. www.inquiry.net/images/sss119.gif
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú sekeru? 02.05.2015 20:05 #156

  • Radim
  • Radim-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • Dostali ste poďakovanie 1
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ak je toto ešte aspoň trochu aktuálne, tak za mňa je uplný top Fiskars X7, je skladná (kľudne do batoha, aj menšieho), ostrá ako žiletka a seká jedna radosť.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes