Nôž Glock FM78 - minirecenzia

glock6Glock je v prepperských a stalkerských kruhoch tak často diskutovanou témou, že o ňom hovorí pomaly už aj moja babka. Ide o nôž od firmy, ktorá vyrába strelné zbrane (určite všetci poznáte pištole Glock). Ale nôž už vyrábala predtým ako začala s pištoľami. Vyrába sa v troch farebných vyhotoveniach a v dvoch verziách – Glock 78 a Glock 81. 81-ka je to isté čo 78, ibaže obsahuje na chrbte viac-menej dekoratívnu pílku. Za +/- 30€ si môžete zadovážiť kus kvalitnej ocele. Poďme sa mu teda pozrieť na tie dekorativne zúboky. 

Čítať Ďalej

Test filtra SAWYER Point One - po roku

27905 865 vyrp11 69807Zdar stalkeri. Circa pred rokom sme pre seba aj pre Vás testovali filter Sawyer Point One. Test dopadol výborne, ale boli sme upozornení aby sme ho zopakovali po roku používania. No a tak sme teda po tom roku otestovali znovu. 

 

Čítať Ďalej

Batohy Berghaus – Bergen

vulcanKaždý kto sa len chvíľu zaujímal o armádu pozná batoh Bergen. Bergen sa stal synonymum pre vojensky batoh. Niet inej cesty ako použiť batoh pokiaľ sa potrebujeme presunúť po vlastných nohách. Nikto to nevie lepšie ako vojaci. A viete ako vznikol názov Bergen? Počas Falklandskej vojny britská SAS zistila, že im poriadny batoh vo výstroji chýba. Tak bol pre jednotky SAS zakúpený komerčný batoh Berghaus Vulcan. A vžil sa názov Bergen.

Čítať Ďalej

Test filtra SAWYER Point One

27905 865  vyrp11 69807Zdar Stalkeri.  Dnes máme pre vás test a pár spresňujúcich info o filtroch SAWYER Point One. Keďže som tvor nedôverujúci a neverím ani sám sebe, rozhodol som, že spravím poriadny test tohto filtra. Sám ho vlastním, a prekvapujúco veľa z Vás dalo na moju radu a zabezpečili ste si ho pre seba a svoje rodiny. /Čo je úplne super, napĺňa ma to hrdosťou na tým , že čítate čo píšem, ale hlavne že nad tým rozmýšľate./ No a aby som mal srdce na mieste, že naozaj doporučujem niečo kvalitné, dohodol som sa sám zo sebou, že nebudem veriť firemným prospektom a otestujem ho poriadne.

Čítať Ďalej

Nôž Walther Backup - recenzia

P1030928Pred časom sme uverejnili článoček o výbere noža, a každému kto ho čítal muselo byť jasne, že sa k nožom určite vrátime. V článku sme vymenovali cca. 5 typov nožov bez ktorých sa nezaobídete. No a čo čert nechcel, stalo sa mi že prišli pod ruky ďalšie dva typy ktoré proste musím mať .

 

 

Čítať Ďalej

Vodné filtre Sawyer.

27905 865  vyrp11 69807Pre časom sme sa trochu venovali problematike získavania vody v našich podmienkach. Jednoznačne víťazne z nášho prieskumu vyšli obyčajne tabletky na úpravu vody typu AQUASTERIL TRAMP. A povedzme si otvorene, žiadny z filtrov na vodu z tohto nášho prieskumu nedopadol nejako extra dobre.

Čítať Ďalej

Nože Kizlyar

kizlyar-logoadjNepredstavujeme často nejakú firmu v našom portfóliu produktov, ale pre tentokrát chceme spraviť výnimku. Ruská nožiarská firma Kizlyar si to podľa nás naozaj zaslúži.Hlavnou oblasťou činnosti spoločnosti KIZLYAR je výroba chladných zbraní, nožov rôzných kategórii a suvenírov .Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne v súlade s tradíciami kaukazských majstrov minulých storočí.

Čítať Ďalej


Notice: Undefined variable: app in /home/aw020400/www_root/stalker/templates/yoo_nite/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12

Notice: Trying to get property of non-object in /home/aw020400/www_root/stalker/templates/yoo_nite/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes